IRAN360

نمایشگاه عکس موبایل IRAN360 - دی ماه 1394- خانه هنرمندان ایران

"عکاسی موبایلی در چند سال اخیر با سرعت گرفتن امر اشتراک گذاری، به شدت در حال توسعه است و از آن مثل یک زبان برای انتقال پیام و محتوا استفاده می شود. "   


دوربینِ تلفن های هوشمند این روزها آن چنان کیفیتی پیدا کرده اند که برای بسیاری از کاربران، تبدیل به گزینه اول برای عکاسی و ثبت لحظات شده است.
آرش حمیدی عکاس و یکی از برگزارکنندگان نمایشگاه ایران سیصد و شصت با اشاره به اینکه زمانی بین عکاسی با موبایل و شکل های دیگر عکاسی تمایز قائل می شدیم میگوید: در حال حاضر از چگونگی ابزار عبور کرده ایم و این نوع عکاسی دیگر دارای چالش موضوعی و یا یک کمبود محسوب نمی شود. به واسطه وجود ابزار هایی مانند موبایل برای عکاسی، دیگر قرار گرفتن در جایگاه هنرمند در عرصه های مختلف موضوعی دور از دسترس نیست و افراد می توانند با ابزار های ساده هنر خود را بیازمایند.
IRAN360 نام رویدادی است که با همکاری دیجیاتو و سونی برگزار می شود. در این رویداد 14 نفر از برترین عکاسان موبایل ایران گرد هم آمدند تا تا با استفاده از گوشی همراه به ثبت جذابیت های اجتماعی و طبیعی کشورمان بپردازد.
در این نمایشگاه  که پروژه ی مشترکی بین شرکت سونی، وبسایت دیجیاتو و وان پیکس است؛ با 14 نگاه متفاوت از عکاسان روبرو هستیم که به صورت تک عکس و مجموعه عکس آثار خود را ارائه داده اند.عکس های ثبت شده توسط عکاسان منتخب رویداد، در اینستاگرام با هشتک IRAN360 منتشر شد تا آلبومی بی بدیل از زیبایی های جامعه ایران و ایرانی تولید شود.


 در نهایت، حاصل تلاش عکاسانی چون: تهمینه منزوی، حمید جانی پور، روزبه روزبهانی، شیوا خادمی، شادی آفرین آرش، سینا شیری، سعید عامری، مهرداد افسری، مهرداد مافی بردبار، مسعود قرائی، هدی رستمی، مجید سعیدی و  نگین نصیری به همت دبیران رویداد، آرش حمیدی و شهروز چرکچی در گالری پاییز خانه هنرمندان ایران برای عموم به نمایش گذاشته شد.کارگردان: مهدی شهسوار 

 تصویربردار: حسین شکرالهی تدوین: مهدی شهسوار-حسین شکرالهی