درباره ما

چرا کولرگالری؟

ممکن است در زمانِ کوتاهِ برگزاری یک نمایشگاه، امکانِ سر زدن به گالری و تماشای بی واسطه‌ی آثار برای شما فراهم نشود. ترافیک، مشغله‌ی کاری، مسیرهای طولانی و همه‌ی مشکلاتی که مختصِ کلان‌شهری مثل تهران اند. زمان که به سر رسید، دسترسی به آن نمایشگاه محدود به عکس‌ها و متن‌هایی است که در مجله‌ها و روزنامه‌ها و وبسایت‌ها منتشر می‌شود. اما یک پرفورمنس را چگونه می‌شود با عکس و متن شرح داد؟ یک نقاش چگونه می‌تواند بافتِ بوم و ضرب قلم مو و شیوه‌ی رنگ‌گذاری‌اش را به مخاطب نمایش دهد؟ وقتی موعد نمایش به سر آمد و آن اثر در اختیار مجموعه دار، موزه یا خودِ هنرمند قرار گرفت، یک روزنامه نگار، دانشجو و یا پژوهش‌گرِ هنر، چگونه می‌تواند دورِ یک مجسمه بگردد و جنسیت، فضا و نسبت‌های یک حجم را ارزییابی کند؟ اگر در طولِ مدتِ نمایشگاه نتوانید به گالری سر بزنید، یا اینکه در شهرستان و حتی خارج از کشور باشید، چطور می‌توانید فاصله‌تان با گالری را کم کنید؟


کولرگالری چیست؟

اگر سوال‌های بالا برای شما مهم‌اند، پیشنهادِ ما یک گزارش ویدئویی است که در قالبِ Web Documentary تهیه و منتشر می‌شود. یعنی همین جایی که همین حالا نشسته‌اید، یکی از صفحه‌های سایت www.coolergallry.ir  را باز کنید و گفت‌وگوی ویدئویی ما با هنرمند را تماشا کنید. کارهای او را به تفصیل و از زاویه‌ها و نماهای مختلف ببینید، احتمالا سری به آتلیه‌ی او بزنید و اصلا ببینید او چه شکلی‌است، چطور حرف می‌زند، چه می‌پوشد و شیوه‌ی کار کردنش چگونه است.


کولرگالری کیست و چه‌کار می‌کند؟

کولر گالری اولین و تنها پروژه‌ی مستند وب (Web-Documantary) در ایران است که به رویداد های هنرهای تجسمی تهران می‌پردازد، در گالری های هنری می‌گردد و به شما این امکان را می دهد تا به کمک تصویر، صدا، عکس و متن، هنرمند مورد علاقه خود را دنبال کنید. این پروژه از سال 1391 در فضای مجازی متولد شد و در ادامه و در سال 1394 به حرکت خود شتاب بیشتری داده و با راه اندازی وب سایت، حیاتِ مستقلِ خود را از سر گرفته است.


ما در گالری هستیم، با هنرمند گفتگو می‌کنیم، از آثارِ او تصویر می‌گیریم، تصویرها را به کولرگالری می‌بریم و هنگامِ تدوینِ کار، متن و عکس‌های مربوطه را برای انتشار آماده سازی می‌کنیم. و در صورتِ خواست هنرمند یا گالری ویدیو را به زبان‌های اینگلیسی، فرانسه، آلمانی و عربی ترجمه و زیرنویس می‌کنیم و انتشارِ آن را فراتر از مرزهای زبانِ فارسی ممکن می‌سازیم.


همکاری با کولرگالری چگونه است؟

هنرمندان و گالری‌ها می‌توانند با فرستادن ایمیل به آدرس info@coolergallery.ir و یا تماس با شماره‌ی 09377812271  از شرایط و تعرفه‌های تولید و نشر ویدیو اطلاع پیدا کنند.